Grypa Metropolia 2019-2022

Bezpłatny Program Szczepień
dla wszystkich w wieku od 50 do 64 lat oraz osób w wieku
25-49 lat z grup ryzyka zachorowań na grypę.

Program jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Uczestnictwo w Programie:

W Programie przez cały okres jego trwania z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie skorzystać będzie mogło łącznie 45 000 mieszkańców Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania (MOF).

Uprawnieni do szczepień:

  • osoby w wieku od 50 do 64 lat z terenu MOF Poznania,
  • osoby w wieku aktywności zawodowej (25-49) z grup ryzyka zachorowań na grypę, tj. osoby kontaktujące się w pracy z dużą liczbą ludzi. Są to między innymi: pracownicy ochrony zdrowia, urzędnicy (urzędy miast i gmin, skarbowe, celne, ZUS i in.), pracownicy handlu, pracownicy transportu (m.in. Polskich Kolei Państwowych, Kolei Wielkopolskich i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego), pracownicy oświaty i uczelni wyższych.

Uczestnictwo w programie i skorzystanie ze szczepień przeciwko grypie jest całkowicie bezpłatne.

Aby skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie w ramach Programu należy mieszkać lub pracować na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania tj. na terenie Miasta Poznania lub na obszarze gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń. Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem lub Tarnowo Podgórne. Nie ma konieczności formalnego zameldowania w ww. gminach.

Na szczepienia w sezonie 2019-2020 można zgłaszać się do wybranych przychodni, których wykaz jest dostępny tutaj: Wykaz punktów szczepień

Jedna osoba może skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie tylko jednokrotnie
w ciągu trzech lat realizacji Programu.

W ramach Programu szczepienia będą wykonywane czterowalentną szczepionką VaxigripTetra.

Warunkiem skorzystania ze szczepień w ramach Programu jest wypełnienie Karty zgłoszeniowej uczestnika projektu, którą można pobrać tutaj: Karta zgłoszeniowa uczestnika projektu

Program edukacji zdrowotnej i szczepień ochronnych przeciw grypie w populacji MOF Poznań

Początek formularza